Dlaczego warto wybrać prysznic typu walk-in do małej łazienki – 5 powodów.

Prysznic walk-in to jedno z najciekawszych i najpopularniejszych rozwiązań w nowoczesnych łazienkach. Stanowi doskonałe wyposażenie małych i nieustawnych przestrzeni. Jest bezpieczne i łatwe w utrzymaniu w czystości – to tylko kilka z powodów, dla których warto wybrać kabinę walk-in! Sprawdź, dlaczego jeszcze warto zastosować prysznic bez brodzika w łazience w bloku. Przygotowaliśmy kilka przydatnych wskazówek, aby jak najlepiej wykorzystać to popularne rozwiązanie łazienkowe.

Czym jest kabina typu walk-in?

To przestrzeń kąpielowa z otwartym wejściem, bez tradycyjnych drzwi lub zasłony prysznicowej. Prosta konstrukcja najczęściej obejmuje ściankę wykonaną ze szkła hartowanego lub odpornego akrylu, zamocowanego w ramie lub na podwieszanym uchwycie. Posadzka takiego prysznica może być wykończona w dwojaki sposób – z wykorzystaniem niskiego brodzika wpuszczonego w posadzkę lub wyłożona płytkami podłogowymi. Minimalistyczne, płaskie brodziki wykonane są z różnych materiałów, takich jak popularny akryl sanitarny czy konglomerat. Ich kształt zapewnia prawidłowe odprowadzenie wody z brodzika. W przypadku drugiego rozwiązania już na etapie projektu musimy przewidzieć w tym miejscu spadek oraz rodzaj i umiejscowienie odpływu. Całkowicie pozbawione barier i różnicy poziomów wejście pod prysznic oferuje większą elastyczność i bezpieczeństwo użytkowania łazienki. Łatwo mogą z nich korzystać dzieci, osoby starsze i niepełnosprawne, w tym poruszające się na wózkach inwalidzkich.

1. Oszczędność miejsca

Niezależnie od tego, czy zależy nam na realnej oszczędności miejsca, czy optycznym powiększeniu przestrzeni – kabina walk-in sprawdzi się w obu przypadkach. Nie musimy uwzględniać przestrzeni na otwieranie drzwi. Kabina prysznicowa bez brodzika oferuje też większą elastyczność, jeśli chodzi o planowanie układu funkcjonalnego łazienki. Nie ma ustalonego rozmiaru – szklaną ściankę możemy wykonać w wielu kształtach i rozmiarach na indywidualne zamówienie, dlatego świetnie sprawdzi się w niestandardowo wąskich łazienkach lub pomieszczeniach z niskim sufitem.

Szklana szyba bez widocznych ram nie przytłoczy wizualnie małej łazienki – pomieszczenie będzie wydawało się większe i jaśniejsze, dlatego prysznice typu walk-in są idealne w kompaktowych, ciasnych przestrzeniach, pozbawionych dostępu naturalnego światła. To doskonałe produkty do parowania z minimalistycznymi odpływami posadzkowymi lub ściennymi.

Prysznic walk in możemy stosować w wąskich przestrzeniach, dlatego świetnie sprawdzi się w nieustawnej łazience w bloku. Fot. Synage

2. Bezpieczeństwo i wygoda użytkowania

Ogromną zaletą kabiny prysznicowej walk-in w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami jest fakt, że jest ona znacznie łatwiejsza i bezpieczniejsza w codziennym użytkowaniu. Brak drzwi i płaska, pozbawiona różnicy poziomów posadzka prysznica zapewni komfortowe korzystanie z prysznica osobom starszym i o ograniczonej sprawności ruchowej, ale także dzieciom. Rodzice docenią bezproblemową i szybką wieczorną toaletę swoich pociech. W prysznicu bez brodzika warto zadbać o bezpieczną, antypoślizgową posadzkę – postawmy na płytki o wykończeniu matowym, lappato lub z delikatną strukturą. Ważnym parametrem jest również klasa antypoślizgowa R10 lub R11, która mówi o bezpiecznym stosowaniu płytek w przestrzeniach narażonych na bezpośrednie działanie wody.

Prysznice walk in sprawiają, że aranżacja wnętrza jest elegancka i spójna. Fot. Synage

3. Są łatwe w utrzymaniu w czystości

Minimalistyczna zabudowa nie wymaga skomplikowanego czyszczenia. Prysznic walk in jest pozbawiony trudnych do wyczyszczenia zakamarków. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań nie musimy szorować zawiasów czy uszczelek. Mniej czasu na sprzątanie to więcej przyjemnych chwil spędzonych na relaksującej kąpieli pod prysznicem. Szkło hartowane łatwo utrzymamy w czystości przy pomocy łagodnych środków myjących. Wnętrze pokryte kafelkami łatwo wyczyścimy podczas sprzątania całej posadzki łazienki.

Dla jeszcze lepszej higieny warto zastosować specjalistyczne preparaty do mycia szklanych powierzchni. Łatwiej usuniemy brud i zabezpieczymy taflę ścianki przed mikrokorozją, spowodowaną niekorzystnym działaniem osadzającego się kamienia, wody i pleśni.

Ścianki dokładnie ochronią łazienki przed zachlapaniem. Fot. Synage

4. Modny, designerski wygląd łazienki

Prysznice walk-in wyróżnia proste wzornictwo, które doda luksusowego charakteru każdej przestrzeni i znacząco podniesie walory estetyczne pomieszczenia. Modnie i nowocześnie wykończona łazienka jest doskonałą wartością dodaną w mieszkaniach inwestycyjnych, przeznaczonych na wynajem lub sprzedaż. Nasza nieruchomość będzie konkurencyjna w stosunku do innych ofert oraz uzyskamy korzystniejszą cenę podczas negocjacji transakcyjnych.

Kolejną zaletą tego rozwiązania jest jego uniwersalność. Minimalistyczna konstrukcja z przezierną szybą pasuje do wnętrz w każdym stylu, rozmiarze i kształcie.

Kabina bez brodzika nada wnętrzom luksusowy wygląd. Fot. Synage

5. To trwałe rozwiązanie na lata

Prosta konstrukcja rozwiązania walk-in pozwoli na bezawaryjne użytkowanie prysznica przez lata. Nie musimy martwić się o zużyte kształtki, wyrwane zawiasy czy pęknięte uszczelki stosowane w tradycyjnych kabinach. Kabina prysznicowa zachowa estetyczny wygląd przez długi czas.

Nie ogranicza nas rozmiar brodzika – kabiny walk-in możemy wykonać w wielu dowolnych rozmiarach. Fot. Synage

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.